Curriculum vitae

 JOSEF ANDRLE

vitae

  Narozen v roce 1953.Vyrůstal v Karlových Varech.

Vyučil se soustružníkem dřeva v karlovarském Moseru.Základy kresby a malby získal u prof.V.Nedvěda v Praze.V roce 1975 nastupuje do zaměstnání v Divadle V.Nezvala v Karlových Varech.V atelieru prof.Šimčíkové v K.V.studuje kresbu a modelování.

V roce 1978 odchází do tehdejšího Západního Německa.Na Akademii výtvarných umění v Mnichově studuje ve třídě prof.Leo Kornbrusta obor sochařství.Absolvuje v roce 1984.

Pracuje hlavně se žulou.Po svém návratu do Čech v roce 1992 se proto usazuje v Jindřichově Hradci v Jižních Čechách.Tento kraj je na žule vybudován,a tak Josef Andrle uskutečňuje svoji myšlenku – uspořádat mezinárodní žulové sympozium.Začalo v roce 1992 v Milevsku,pokračuje od roku 1997 v Jindřichově Hradci a od roku 2002 v Ostravě.

V roce 1997 otevřel v J.Hradci  – Dolním Skrýchově Galerii Špejchar.

Při Galerii Špejchar je veřejnosti přístupný sochařský park se žulovými plastikami Josefa Andrleho.

MILENA  ANDRLE

IMG_4090

Milena Andrle učí na gymnáziu v Jindřichově Hradci zeměpis a tělesnou výchovu.

Právě zeměpis jí přivedl k její velké lásce-cestování.To jí přivedlo k další velké lásce-kamenům.Vozí si kameny z celého světa.

Poté,co se v roce 1992 seznámila se svým současným partnerem-sochařem,začala kameny umělecky zpracovávat. Zprvu to šlo ztěžka,neboť nástroje,které je nutno používat,jsou pro ženu poněkud neobvyklé – rozbruska,řezací,brousící a leštící kotouče,majzlíky a kladiva.Ale protože byl nablízku se svou radou zkušený partner,staly se brzo všechny tyto nástroje velmi blízké. Materiálem je ponejvíce žula ve svých různých podobách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *